top of page

Eğitim Komisyonu

 

bahar gün2.jpg

Bahar Gün

Dr Bahar Gün İngiliz Dili ve Öğretimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır, ve Öğretmen Geliştirme birim başkanlığını yürütmektedir. Birimde görevi tüm hizmet-içi öğretmen eğitimi ve öğretmen mesleki gelişimi programlarını koordine etmektir. Akademik ilgi alanları öğretmen eğitimi, mesleki gelişim ve yansıtmacı öğretimdir. Bahar Gün aynı zamanda CELTA, ICELT ve OTA eğitmeni ve TESOL Turkey dernek başkanıdır.  

Dr. Damla Yapar

Damla Pınar Yapar, lisans eğitimini 1997 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini 2002 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünde tamamlamıştır. Doktora derecesini 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünden almıştır.

Damla Pınar Yapar, 1997-2018 yılları arasında Başkent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı üniversitede 2000-2011 yılları arasında Akademik ve Özel Amaçlı İngilizce bölümlerinin Sınav Hazırlama ve Müfredat Geliştirme birimlerinde koordinatörlük yapmış ve üniversitede Sağlık Bilimleri, İletişim ve İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinde özel amaçlı ve Akademik İngilizce dersleri için kitap yazarlığı ve editörlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında, yine aynı kurumda,  Mesleki Eğitim ve Gelişim biriminde, öğretmen eğitmeni olarak çalışmaya başlamış, bu görevi 2018 yılına kadar sürdürmüştür. 2018’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda çalışmaya başlamış, aynı kurumda öğretim görevlisi ve  öğretmen eğitmenliği görevlerini sürdürmektedir. Mesleki ilgi alanları müfredat geliştirme, öğretmen eğitimi, özel amaçlı ve akademik İngilizce öğretimi’dir.

2020-03-17-00-49-57-080_edited.jpg
Perihan Ç.jpg

PERİHAN ÇAYIREZMEZ

Perihan Çayırezmez Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde lisans programını tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde Yüksek lisansını yapmıştır. Aynı zamanda Consultants-E tarafından verilen uzaktan eğitim moderatörü sertifikasına sahiptir. Perihan Çayırezmez 24 yıldan  beri  İngiliz Dili Eğitimi alanında eğitim vermekle olup kariyerine Başkent Üniversitesi’nde başlamıştır. 2002 yılından bu yana çalışmakta olduğu İstanbul Bilgi Universitesi (İBU) İngilizce Hazırlık Programında öğretim görevlisi olmanın yanı sıra müfredat ve sınav danışmanlığı, takım liderliği, öğretmen eğitmenliği ve uzaktan eğitim pedagojik danışmanlığı yapmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde görevi sırasında kurumunun EAQUALS akreditasyon (2004) ve EAQUALS akreditasyon yenileme (2007) kararlarıyla sonuçlanmış EAQUALS Akreditasyon Komitesi’nde İngilizce Hazırlık Programı Müfredat Danışmanı olarak yer almıştır. Buna ek olarak, 2015-2020 yılları arasında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde (UZEM) Pedagojik Danışman olarak çalışmış, öğretim üyelerinin tamamen çevrimiçi ve karma ders tasarımlarına birebir destek sağlamış ve kendilerine uzaktan eğitim becerileri kazandırmak için eğitimler düzenlemiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki görevi sırasında kurumunun CEA (Commission on English Language Program Accreditation) 5 yıllık akreditasyon (2014) ve 10 yıllık akreditasyon yenileme (2021) kararlarıyla sonuçlanan CEA Akreditasyon Komitesi’nde Eğitici Eğitmeni olarak yer almıştır.  Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi, İngilizce Hazırlık Programında öğretim görevlisi ve Eğitici Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve Genel Eğitim bölümünde tamamen çevrimiçi ve karma seçmeli ders tasarlayıp vermektedir. Kendisi İstanbul Bilgi Üniversitesi Kurumsal Gelişim ve Kalite Koordinatörlüğü, Akademik ve Mesleki Gelişim Programları Birimi’nin hazırladığı rehber kitabın yazarlarından biridir. Yaşam boyu öğrenme ilkesini benimseyip, eğitici eğitimi ve gelişimi, uzaktan eğitim pedagojisi ve ders tasarımı konularıyla ilgilenmektedir.

Müge Akgedik 

 

Lisans eğitimini ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politika alanında tamamlamıştır ve halen aynı üniversitede Sosyal Politika alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Çankaya Üniversitesinde görev yaptığı on iki yıl süresince akademik koordinatörlük, müfredat geliştirme, materyal geliştirme ve ölçme değerlendirme birimlerinde başarıyla çalışmalar yürütmüştür. 2012 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda önce akademik genel koordinatör sonrasında da Müdür Yardımcısı olarak görev almış, 2014 yılında Edexcel akreditasyonu ile sonuçlanan kalite süreçlerini yürütmüştür. Ulusal çapta ilklerden olan 2012 yılında Bağımsız Öğrenme Merkezi kuruluşuna destek olmuş, 2013 yılında Karma/Hibrit dil eğitim programı ve 2017 yılında Dil Öğrenme Danışmanlığı programının öncülerinden olarak dil öğrenme sürecinde kalite güvence sisteminin geliştirilmesine katkı sağlamıştır. 2017 yılında DELTA diplomasını almaya hak kazanmıştır ve CELTA eğitmeni olarak görev yapmaya başlamıştır. Halen YDY Müdür yardımcılığı görevinin yanı sıra AYBÜ Kalite Kurulu üyeliği ve CELTA/CELT-S/CELT-P eğitmenliği görevlerini de sürdürmektedir.

 

Akademik araştırma alanları arasında bağımsız öğrenme, öğrenme danışmanlığı, öğretmen eğitimi, eğitim alanında sosyal politikalar, kalite güvencesi ve akreditasyon yer almaktadır.

Müge Akgedik.png
bottom of page